Veri Yedekleme ve Depolama Sistemleri

VERİ YEDEKLEME VE DEPOLAMA SİSTEMLERİ

  • Bilişim Teknolojileri
  • Veri Yedekleme ve Depolama Sistemleri

Veri Yedekleme ve Depolama Sistemleri

İşletmeler için hayati öneme sahip verilerin, günlük kullanımda performans kaybı yaşanmadan her an kesintisiz olarak erişilebileceği ortak kullanım depolama alanları ile veri kaybını önlemek amacıyla oluşturulmuş yedekleme ve arşivleme sistemleridir.

Teknolojinin oldukça geliştiği günümüzde, bireylerin veya kurumların birim zamanda ürettikleri veri miktarları oldukça fazla artmıştır. Ses ve görüntü teknolojilerindeki gelişmeler ile hayatımızı kolaylaştıran birçok bilişim faktörü ve uygulama yazılımlarındaki gelişmeler dolayısıyla her geçen gün artan oranda veri üretilmektedir. Üretilen verilerin önem, kullanım sıklığı, kullanımda ihtiyaç duyulan hız ve benzeri faktörlere göre depolanacağı veya yedeklenerek saklanacağı en doğru teknik yeterlilikte ve uygun maliyetli tasarlanmış veri yedekleme ve depolama çözümünün oluşturulması, veri kayıplarını önleyeceği gibi sağlıklı veri erişimini de sağlayacaktır.

Bu kapsamda Bilimser Bilişim olarak bizler öncelikle işletmenizin veri yedekleme ve depolama sistemleriyle ilgili gerçek ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla bir ön kapasite belirleme çalışması yapmaktayız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturduğumuz rapora göre gerekli ürünleri belirleyerek projemizi hazırlamakta ve sizlerle paylaşmaktayız.