HOSTING

Hosting

Hosting veya Barındırma, birweb sitesindeyayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

İnternettesite yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediğiniz dosyaların saklanması gerekir. Web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlaraweb sunucusu(web server), buverisaklama ve yayınlama işlemine deweb hostingdenir.

Web hosting için talepleriniz doğrultusunda şekillendirilebilecek, ihtiyaçlarınıza uygun, web sitenizin kodlamasına uygun yapıda ASP, PHP, CGI, Pearl ve benzeri bilinen tüm programlama dillerini destekleyen ve %99,8 uptime garantili sunucularımız üzerinde çalışan Windows veya Linux web hosting paketlerimiz mevcuttur.

Web sunucuları aynı zamanda e-posta sunucuları olarak da hizmet verebilmektedir. İşletmenizin web sitesini barındırmanın yanında tüm kullanıcılarınız için ihtiyaç duyduğunuz e-posta adresleri de belirlenerek gerekli e-posta hizmeti tarafımızca verilmektedir.

  • Shared Hosting / Paylaşımlı

Paylaşımlı hosting sistemlerde tek bir sunucu üzerinde, sunucunun bant genişliği ve fiziksel gücüne göre fazla sayıda hosting barındırılabilir. Sözgelimi ortalama bir ev bilgisayarından oluşturulacak bir sunucu 100 adet linux hosting barındırılabilirken markalı ve sunucu olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin standart ve yüksek yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000'den fazla hosting hesabı açılabilir.

  • Co-Location / Sunucu Bulundurma

Bu hizmette hizmeti sunucu bant genişliği ve trafik miktarına göre alabilirsiniz. Kurulum tarafımızdan yapılacak ise ayrı olarak kurulum ücreti talep edilir. Kurulacak yazılım ve lisansların da ücretleri anlaşmaya bağlı olarak sizin karşılamanız gereken ücretlerdir. Bunun dışında fiziksel olarak sunucuyu çalışır durumda data center ımıza teslim etmek durumundasınız.

  • Reseller / Bayi

Shared hosting / Ortaklaşa sunucularda da bu hizmet sunulabilir, esasen aldığınız hosting paketi bayi paketi ya da reseller adı altında bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada tek fark size ait bir limit dahilinde bir den fazla hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize açabilmenizdir.

  • Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu

Bu hizmette talep ettiğiniz sunucu anlaşmanıza bağlı olarak sizin adınıza temin edilir. Normal şartlarda fiziksel makinanın ortalama maliyetini ve buna bağlı olarak bant genişliği ve elektrik ücretini ayrıca ödersiniz.

Günümüz rekabetçi iş ortamında web sitelerinin ve e-posta trafiğinin kesintisiz olarak çalışması bir gereklilik olmaktan öte bir zorunluluk haline gelmiştir. Açılmayan web siteleri, gönderilip alınamayan e-postalar yeri geldiğinde ticari olarak çok ciddi mali kayıplara yol açabilmektedir.

Kesintisiz web sitesi barındırma ve e-posta hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.